بیمارستان ولیعصر(عج) رودبار در شهریور سال 1366 در دو کیلومتری ورودی شهر رودبار بالای تپه در منطقه لویه واقع شده بود.

 

در ابتدا با تشکیل بخشهای اور‍‍‍‍ژانس، جراحی ، زایمان و اتاق عمل شروع به کار نمود. پزشکان متخصص جراح بصورت هفتگی، یک روز درمیان از رشت تامین می شدند. پرسنل استخدامی آن نیز قبل از افتتاح بیمارستان در مراکز دیگر مشغول بکار بودند که با افتتاح بیمارستان در این مرکز شروع بکار نمودند .
 

 

کلیه عملهای الکتیو، اورژانسی و حتی عملهای پیوند پوست نیز در آن انجام می شد و مردم منطقه از ارائه خدمات جراحی که انجام می شد راضی بودند.  

 

پس از مدتی بخش های داخلی و اطفال نیز افتتاح گردید بیمارستان ولیعصر (عج) رودبار از سال 1366 تا 31 خرداد 1369 باهمین تعداد بخش ها فعالیت داشت تا اینکه پس از زلزله دهشتناک رودبار که در تاریخ  31 خرداد 1369 رخ داد بیمارستان تقریباً ویران گردید و قابل استفاده نبود. درابتدا توسط ارتش آلمان چادرهای صحرایی درمنطقه رستم آباد برپا گردید که شامل بخشهای درمانگاه اورژانس زایمان و اتاق عمل سرپائی بود پس ازمدتی توسط ارتش آلمان بیمارستان ولیعصر (عج) درابتدای ورودی شهرستان رودبار در سال 1371 با مشخصات زیر افتتاح شد :

 

 
ساختمان بیمارستان ولیعصر(عج) رودبار چوبی بوده و ابتدا شامل بخش اورژانس بوده و کلیه پرسنل در آنجا مشغول بکار بودند و خدمات درمانی ارائه می گردید. پس از مدتی بخشهای جراحی و زنان و زایمان و اتاق عمل و اطفال نیز شروع بکار نمودند. در سال1372بخش داخلی نیز شروع بکار نموده و پس از مدتی دستگاه آندوسکوپی نیز به بیمارستان اهدا گردید.

 

 
بخش همودیالیز در سال 1375با اهدای دستگاه فرزینیوس بصورت کانکس (ادغام شده دربخش داخلی) افتتاح گردید و در حال حاضر بخش دیالیز دارای 7دستگاه می باشد .
 
بخش ccu در سال 1392 با  تخت (ادغام شده دربخش داخلی) افتتاح گردید. در حال حاضر پس از انتقال به بیمارستان جدید بخش ccu  دارای 4تخت می باشد.
 
درسال 1378 بخش های اورژانس، داخلی، همودیالیز و درمانگاههای تخصصی به ساختمان پلی کلینیک منتقل شدند. و بخشهای جراحی ، اتاق عمل، زایمان بدلیل کمبود فضا در ساختمان چوبی باقی ماندند تا اینکه در سال 1388 کلنگ احداث ساختمان جدید بیمارستان زده شد و در 17 اردیبهشت 1393 رسماً بیمارستان به ساختمان جدید منتقل شد.

 

 بخش ICU نیز در سال 1395 با تخت و دستگاه افتتاح گردید .
 
 
در حال حاضر بیمارستان ولیعصر (عج) رودبار دارای امکانات درمانی و تشخیصی به شرح زیر می باشد.
 
خش های درمانی واحد های تشخیصی کلینیک های تخصصی
اورژانس آزمایشگاه داخلی
داخلی زنان و مردان رادیولوژی قلب و عروق
جراحی زنان و مردان CT Scan جراحی عمومی
مراقبت های ویژه ICU سونوگرافی جراحی زنان و زایمان
مراقبت های ویژه قلبی CCU اسپیرومتری بیهوشی
زنان و زایمان اکوکاردیوگرافی گوش حلق و بینی ENT
همودیالیز تست ورزش کلیه و مجاری ادراری (ارولوژی)
اتاق عمل نوار قلب پوست
    چشم
    اطفال

 

 
آخرین بروز رسانی : 09 خرداد 1401